Mesajını Gönder, yanındayız...
  ADINIZ, SOYADINIZ
  TELEFON NUMARANIZ
  E-POSTANIZ
  ŞEHİR
  MESAJINIZI YAZINIZ...
IPSO Tarım ile iletişime geçerek danışmak ve bilgi almak üzere sorularınızı iletebilirsiniz. Aklınıza takılan tüm sorularınızı yanıtlayabilmek için bekliyoruz...
Birlikte daha güçlü bir aileyiz...
T 660 John Deere
Biçerdöver Serisi
Biçerdöverler
T660
ÖZELLİKLER

 

 

TEMEL ÖZELLİKLER

 

Motor Tipi John Deere PowerTech™ PSS motor
Motor Gücü 202 kW
Yakıt Kapasitesi 800 L
Batör Uzunluğu 140 cm
Batör Çapı 66 cm
Elek alanı

1,13 m2

Sarsak Alanı 3,3 m2
Dane Deposu 8000 L
Opsiyonel: 10.000 L
Boşaltma Oranı 88 L/s
Opsiyonel: 115 L/s

 

 

MOTOR

 

Motor Tipi John Deere PowerTech™ PSS motor
Emisyon Seviyesi Aşama V
Devir Sayısı 2200 rpm
Motor Gücü 202 kW
271 hp
Güç Takviyesi, Devir Sayısı 22 kW
30 hp
Yakıt Kapasitesi

800 L

 

BESLEME

 

Tahrik Tipi Sabit
Konveyör zinciri çıta tipi Standart veya ağır hizmet tipi zincir
Uzunluk 1,85 m
Taş Tuzağı  Yön değiştirici
59 kW, 79 hp, Standart

 

DÖVME / AYIRMA

 

Batör Uzunluğu 140 cm
Batör Çapı 66 cm
Batör Hız Aralığı Tek hızlı silindir tahriki: 450 - 990 rpm
İki hızlı silindir tahriki: 220 - 490 ve 450 - 990 rpm
Elek alanı 1,13 m
Sarsak Alanı 3,3 m2

 

TEMİZLEME SİSTEMİ

 

Ön Kıyıcı Kısa saman elekli ve kalburlu Dyna-Flo Plus helezon konveyörü
Kıyıcı 2,54 m2
Elek 2,19 m2
Temizleme Fan Hızı Normal hız: 550 - 1350 rpm
Düşük hız: 300 - 600 rpm

 

TAHIL TAŞIMA

 

Dane Deposu 8000 L
Opsiyonel: 10.000 L
Boşaltma Helezonu Uzunluğu 5,2 m
5,6 m
Katlama: 6,5 m
Boşaltma Oranı 88 L/s
Opsiyonel: 115 L/s

 

ÜRETİM YERİ
 

Ülke Almanya

 

 

  • Ekstra kapasiteli, 3 zincirli ve 900 Nm kayar kavramalı besleme boğazı
  • 1400 mm kanal genişliğine sahip çok tamburlu harmanlama sistemi
  • 6,8 l PowerTech PSS çift turbolu, 6 silindirli motor (202kW/271hp/275PS)

 

T660 Biçerdöver:

Akıllı detaylara evsahipliği ile %15 daha fazla verim

Biçme eyleminden sap kıyıcıya, tarladan yola, ilk kullanımdan sezonun sonuna kadar – yeni T660, akıllı teknoloji, değerli özellikler ve yenilikçi hizmetler ile sizi destekler, bu sayede, daha hızlı, daha konforlu ve daha verimli çalışabilirsiniz – tüm koşullar altında üstün performans için.

Yüksek Performans,
Yüksek Kapasite.
Oynatma Listemiz ile daha fazla videoya ulaşın!


Geniş ve konforlu kabin

İŞİN YAPILMASINI SAĞLAYAN KONFOR
 

Daha verimli ve dinlendirici bir çalışma şekli
Daha verimli ve dinlendirici bir çalışma şekli

 

Çalışmak için en verimli ve en konforlu yerlerden birine hoş geldiniz. Sadece 71 dB(A) ile Premium kabin versiyonu, endüstrideki en sessizlerden biridir. T Serisinin geniş kabini, toplamda 3,3 m³ değerindedir. Uzun çalışma günleri süresince ve en zorlu hasat koşulları altında bile en iyi performansı göstermenize yardımcı olurken bir yandan da sizi rahat tutmak amacıyla birçok akıllı ayrıntı ile donatılmıştır. Tüm kabini çepeçevre saran renkli cam, ince hatlı köşe direği ve son derece ergonomik kumanda elemanları sayesinde her zaman açık bir görüş alanına sahipsiniz ve kontrol her zaman sizde.

 

HARİKA BİR GÖRÜŞ ALANI
 

5,9 m²'lik (63,5 ft2) camdan oluşan geniş kabin, harika bir görüş alanı sağlıyor

5,9 m²'lik camdan oluşan geniş kabin, harika bir görüş alanı sağlıyor

Kabin özellikle önde ve yanlarda toplamda 5,9 m²'lik cama sahip biçerdöverler için tasarlanmıştır, ihtiyaç duyduğunuz her yerde mükemmel bir görüş alanı sunuyor. Örneğin, dane deposunu boşaltırken.

 

DAHA FAZLA KONFOR İÇİN DERİ DÖŞEME PAKETİ
 

Opsiyonel hava süspansiyonlu deri koltuk mevcuttur

Opsiyonel hava süspansiyonlu deri koltuk mevcuttur

Ekstra konfor için hava süspansiyonlu bir deri koltuk, opsiyon olarak sunulmaktadır. Daha da iyisi dayanıklı deri koltuk, en uzun hasat günlerini bile daha kolay hale getirecek biçimde hava soğutmalıdır. Sağlam bir kavrama sağlayan deri kaplamalı direksiyon simidi de mevcuttur.

 

GENİŞ HOSTES KOLTUĞU VE BUZDOLABI
 

37 L'lik (1,3 ft3) depolama kapasitesine sahip geniş buzdolabı

37 L'lik depolama kapasitesine sahip geniş buzdolabı

John Deere, söz konusu buzdolabı olduğunda bile konforu ayrıntılarıyla tanımlıyor. Uzun bir çalışma gününde büyük şişelerin dikey konumda saklanması veya geniş bir öğle yemeği kutusu için mükemmel olan etkileyici 37 L'lik iç hacmi ile oldukça fazla alan vardır. Buzdolabı etkili bir şekilde sıcak sıvıları soğutur ve bunları uzun saatler boyunca soğuk tutar.

Geniş 660 mm'lik harmanlama tamburu

 

ZORLU KOŞULLARDA DAHA YÜKSEK HARMANLAMA PERFORMANSI
 

Ekinlerin, arka batörden aktığı benzersiz çoklu tamburlu harmanlama sistemi

Ekinlerin, arka batörden aktığı benzersiz çoklu tamburlu harmanlama sistemi

Ekinlerin harmanlama silindirinin üzerinden aktığı benzersiz çok tamburlu harmanlama sistemi, keskin dönüşler ya da ani yön değişiklikleri içermeyen, tutarlı bir ekin akışı sağlar. Bu, mükemmel dane ve sap kalitesini garanti eder ve güç gereksinimlerini azaltır.

660 mm silindir, büyük çapa, 10 kılçık kırana, yüksek atalet ağırlığına sahip tasarımı ve John Deere biçerdöverlerin esas olarak dövme eyleminden çok ovalama eylemi uygulaması sayesinde, iyi korunmuş sap ve azaltılmış dane hasarı elde edilmesini garanti eder. Açık silindir; tozu makinenin içine yönlendirir ve boğazının dışına çıkmaya zorlamaz, böylece tabla için daha iyi bir görüş alanı sunar.

 

GÜÇLENDİRİCİ ÇUBUĞU İLE ARPADA YÜZDE 10'A KADAR DAHA FAZLA PERFORMANS
 

Arpada yüzde 10'a kadar daha fazla performans için hızlı devreye giren kılçık kıran

Arpada yüzde 10'a kadar daha fazla performans için hızlı devreye giren kılçık kıran

Hızlı devreye giren kılçık kıran, daha da yoğun harmanlama yapılmasını sağlar. Daha fazla sürtünme üretmek için güçlendirici çubuğu, silindire daha yakın olacak biçimde yerleştirildi. Nemli ya da örneğin arpa veya kılçıklı buğday gibi zor dövülen ürünleri harmanlamak için özellikle etkilidir. Daha da iyisi, değerli ayırma yüzeyinizi boşa harcamaz çünkü güçlendirici çubuğu, konkav yüzeyinizi işgal etmez. Bu onu, mevcut kılçık ayıklama plakaları için gerçek bir alternatif haline getirir ve zor harmanlama koşullarında ilk tercih olmalıdır.

Geniş aktif sarsak alanı

 

GENİŞ 800 MM SEPARATÖR SİLİNDİRİ
 

En yüksek verim için 4 m²'ye (43 ft2) kadar aktif ayırma alanı

En yüksek verim için 4 m²'ye kadar aktif sarsak alanı

T Serisi Biçerdöverler için John Deere, kendini kanıtlamış bu konsepti daha da optimize etti: harmanlama silindirinin sarma açısı 8 derece artırıldı ve separatör boyutu 660 mm'den 800 mm'ye yükseltildi – pazardaki en büyük silindirlerden biri. Ekstra dövücüyü 500 mm'ye büyütmemize karşın, optimum ekin akışının önceden olduğu gibi aynı biçimde devam etmesini garanti etmek için açıları ve silindirlerin arasındaki iç bağlantı noktaları aynı bırakıldı.

Bu, harmanlama ve sarksak alanının tamamının (aktif sarsak alanı) yüzde 18 artırıldığı anlamına gelmektedir. 6 sarsaklı biçerdöverde bu, pazardaki en geniş harmanlama ve ayırma alanlarından biri olacak şekilde 4 m² değere eşittir. Karşılaştırmayı kendiniz yapın: Sahip olduğu 3,3 m² aktif sarsak alanı ile John Deere 5 sarsaklı bir biçerdöver, pazardaki 6 sarsaklı modellerin çoğundan daha fazla sarsak alanı sunar ve üstelik bunu daha düşük bir taşıma genişliği ile yapar!

T Serisi için, kendini kanıtlamış bu tasarımı daha da optimize ettik: Harmanlama silindirinin sarma açısı 8 derece büyütüldü ve separatör boyutu 660 mm'den 800 mm'ye yükseltildi. Yönlendirme tamburunu 500 mm'ye (19,7 mm) büyütmemize karşın, optimum ürün akışının her zaman olduğu gibi aynı biçimde devam etmesini garanti etmek için açıları ve silindirlerin arasındaki iç bağlantı noktalarını koruduk.

 

Ürünlerin harmanlama silindirinin üzerine aktığı eşsiz çok tamburlu harmanlama sistemi, keskin dönüşler ya da ani yön değişiklikleri içermeyen, düzgün bir ürün akışı sağlar. Bu, mükemmel dane ve sap kalitesini garanti eder ve güç gereksinimlerini azaltır.

Ekstra Büyük separatör

 

YÜKSEK AYIRMA KAPASİTESİNE SAHİP TANGENTİAL PLUS
 

Yüzde 10'a kadar daha fazla performansa sahip Tangential Plus konkav

Yüzde 10'a kadar daha fazla performansa sahip Tangential Plus konkav

Separatör ızgarasında yüzde 14 daha fazla açıklığa ve kablolar ile çapraz çubuklarda tamamen yuvarlak bir profile sahip T Serisi Biçerdöverler için patentli bir arka separatör ızgarası mevcuttur. Bu; sapta kısılmış tahılların ayrılmasını desteklemek için daha ince bir malzeme kalınlığı katmanına sahip ızgara üzerinden daha hızlı, engelsiz bir ekin akışı sayesinde daha iyi bir ayırma etkisi oluşturur.

Farklı sap hacimleriyle farklı koşullar altında biçerdöver içindeki ekin akışını analiz ettikten sonra iki önemli nokta ortaya çıkmıştır. Izgaraların boyutları ile birlikte santrifüj kuvveti, yüksek ayırma elde etmede önemli noktalardır ve pürüzsüz bir ayırma ızgarası yüzeyi, iyi sap kalitesi ve yüksek malzeme hızı sağlamaktadır.

Geniş sarsak alanı

 

UZUN YEDİ BASAMAKLI SARSAK
 

Uzatılmış alan ile değiştirilmiş yedi basamaklı sarsak

Uzatılmış alan ile değiştirilmiş yedi basamaklı sarsak

400 mm silindire sahip atık dövücü, daneleri saptan bir kez daha ayırır ve hasadı yapılan ürünü güvenilir şekilde uzun sarsakların üzerine iletir.

Kalan danelerin saptan ayrılabilmesi için yedi basamaklı sarsak uzatıldı ve geometrisi değiştirildi. Harmanlama ve ayırma bileşenlerinin büyük boyutları sayesinde, yokuş yukarı ya da yokuş aşağı durumlarda dahi hiçbir ilave teknolojiye gereksinim duyulmaz.

Biçerdöverler
S780
COPYRIGHT ALL RIGHT RESERVED ( C ) IPSO 2021